Województwo Śląskie

2013: Tu się inwestuje

Misje gospodarcze

2012 - 2013

Uczestnictwo w misjach gospodarczych

2012

Misja gospodarcza do Indii, 19-25 listopada

Misja poświęcona była głównie branży BPO, motoryzacyjnej oraz IT, a jej celem było stworzenie możliwości nawiązania bezpośredniego kontaktu z partnerami zagranicznymi i zwiększenie aktywności hinduskich firm na rynku śląskim.

Program wizyty obejmował m.in. spotkania w Konsulacie RP w Mumbaju, spotkania w Ambasadzie RP w New Delhi oraz spotkania z przedstawicielami firm hinduskich.

Misja gospodarcza do Paryża, 4-7 grudnia

Misja gospodarcza była połączona z uczestnictwem w wydarzeniu SIMI 2012 (Commercial Real Estate Exhibition). Jest to wydarzenie cieszące się dużym zainteresowaniem, a wystawcami i odwiedzającymi są podmioty z branży deweloperskiej, budowlanej oraz inwestorzy. Częścią wystawy są konferencje i debaty, poświęcone m.in. trendom na rynkach nieruchomości.

Misja poświęcona była głównie branży deweloperskiej i budowlanej, a jej celem było przedstawienie potencjału województwa śląskiego podmiotom głównie z rynku francuskiego, jak również stworzenie możliwości nawiązania kontaktu z firmami francuskimi i zwiększenie ich aktywności na rynku śląskim.

Wybór Francji jako kierunek tej i kolejnej misji (w maju 2013 r.) jest nieprzypadkowy - Województwo Śląskie ma podpisane porozumienia o wzajemnej współpracy z Departamentem Dolnego Renu oraz regionem Nord Pas de Calais. W naszym regionie działa też wiele firm z kapitałem francuskim, podtrzymywane są wzajemne relacje gospodarcze (np. w 2011 roku odbyła się misja gospodarcza do Lille na czele z Marszałkiem WSL i Forum Gospodarcze), a Województwo Śląskie od kilku lat bierze również udział w Międzynarodowych Targach Nieruchomości MIPIM w Cannes.

2013

Misja gospodarcza do Paryża, 6-9 maja

Misja połączona była z uczestnictwem w Międzynarodowych Targach Wynalazczości „Concours Lépine", które odbywały się w dniach 30 kwietnia - 12 maja 2013 roku, w ramach Międzynarodowych Wielobranżowych Targów „Foire de Paris", najgłośniejszego i największego wydarzenia wystawienniczego Francji. W tegorocznej edycji brały udział 4 firmy z województwa śląskiego: Instytut Techniki Górniczej z Gliwic, Instytut Spawalnictwa z Gliwic, Instytut Techniki i Aparatury Medycznej ITAM z Zabrza oraz firma KOPEX.

Celem misji były spotkania z firmami francuskimi i przy tej okazji przedstawienie im potencjału województwa śląskiego oraz stworzenie możliwości nawiązania kontaktu z firmami francuskimi. Spotkania zostały zorganizowane przez Polską Izbę Handlowo-Przemysłową we Francji (Chambre de Commerce et d'Industrie Polonaise en France) oraz Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Paryżu.

Dodatkowo:

Misja gospodarcza do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, 2-7 września

Głównym celem uczestnictwa przedstawicieli Województwa Śląskiego w misji administracyjno- gospodarczej do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Dubaj i Abu Zhabi) jest promocja gospodarcza i turystyczna regionu oraz jego potencjału inwestycyjnego.

Odbędą się spotkania z przedstawicielami Ambasady RP, Polskiej Grupy Biznesu, Dubai Investment Park oraz Izbą Przemysłowo-Handlową w Dubaju oraz z przedstawicielami firm emirackich.

Misja gospodarcza do Chin, Liaoning, 23-29 wrzesień

Uczestnictwo w seminarium gospodarczym oraz spotkania mające na celu promocję firm z województwa śląskiego z sektora technologii energooszczędnych i fotowoltaiki oraz nawiązanie wzajemnych kontaktów pomiędzy firmami.Zobacz aktualności

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie