Województwo Śląskie

2013: Tu się inwestuje

Targi inwestycyjne

Prezentacja w latach 2012 - 2013

W ramach projektu Województwo Śląskie - tu się inwestuje Województwo uczestniczyło w targach:

2012

Międzynarodowe Targi Nieruchomości EIRE (Expo Italia Real Estate), 5-7 czerwca

Targi te to jedna z ważniejszych i prestiżowych europejskich imprez związana z rynkiem nieruchomości, podczas której przedstawiane są najnowsze projekty inwestycyjne.

EIRE 2012 to ponad 25 000 metrów kwadratowych wystawienniczej powierzchni, prawie pół tysiąca wystawców, 10 000 odwiedzających, ponad 80 tematycznych konferencji i spotkań. 

Oprócz Województwa Śląskiego swoje stoiska miały gminy: Bytom, Czerwionka-Leszczyny oraz Radzionków. Województwo promowało swoją ofertę inwestycyjną na stoisku o powierzchni 20 m2, na którym odbyły się spotkania z potencjalnymi inwestorami i firmami zainteresowanymi lokalizacją swoich inwestycji w regionie.

Międzynarodowe Targi Nieruchomości I Inwestycji EXPO REAL w Monachium, 8-10 października

Targi Expo Real 2012 w Monachium to jedne z największych targów branżowych w Europie. Impreza zgromadziła 1700 wystawców z 34 krajów,  odwiedziło ją w ciągu trzech dni 38 000 osób z 71 krajów. Najwięcej odwiedzających targi pochodziło z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Austrii, Holandii, Polski, Francji, Szwajcarii, Czech, Federacji Rosyjskiej oraz Stanów Zjednoczonych.

EXPO REAL 2012 w liczbach:

 • 64,000 m² powierzchni wystawienniczej
 • 38,000 uczestników, w tym:
  • 18,900 gości
  • 19,100 reprezentantów wystawiających się firm
 • 1,700 wystawców
 • 71 krajów

Województwo Śląskie po raz kolejny promowało swoją atrakcyjność gospodarczą i inwestycyjną. Podobnie jak w latach poprzednich, również i teraz stoisko regionu (270m2) było częścią stoiska wspólnego. Z Górnośląskim Związkiem Metropolitalnym, miastami: Katowice, Chorzów, Gliwice, Tychy, Częstochowa, Zawiercie i Czerwionka-Leszczyny stoisko było największą polską ekspozycją na tej imprezie. Dodatkowo w części należącej do GZM promowały się miasta członkowskie: Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary, Sosnowiec oraz Świętochłowice i Zabrze.

Jako największe stoisko wśród polskich wystawców region był też organizatorem oficjalnego otwarcia uczestnictwa Polski w tych targach.

2013

 

Międzynarodowe Targi Nieruchomości MIPIM w Cannes, Francja, 12-15 marca

W tej edycji targów udział wzięło m.in. ponad 300 samorządów z całej Europy, a wśród nich tereny inwestycyjne zaprezentowały również polskie jednostki samorządowe. W sumie Polskę reprezentowało 200 przedsiębiorstw, miast i województw.

Targi 2013 w liczbach:

 • 20 tysięcy osób
 • reprezentanci z 79 krajów z całego świata
 • ponad 4 tysiące inwestorów
 • ponad 1,8 tys. wystawców.

Województwo Śląskie prezentowało się na wspólnym stoisku z Górnośląskim Związkiem Metropolitalnym oraz Miastem Katowice w Lerins Hall. Na targach dodatkowo obecne były również miasta z regionu: Chorzów, Gliwice i Tychy.

Międzynarodowe Targi Nieruchomości I Inwestycji EXPO REAL w Monachium, 7-9 października.

 Zobacz aktualności

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie